Saç Simülasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç Simülasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
  • 16.02.2019
  • 144
  • 0
Günümüzde sıklıkla uygulanan saç simülasyonu nedir? Hiçbir cerrahi işlem gerektirmeden kafa derisine noktalar halinde yapılan ve boyanın deri altına nüfus etmesiyle sonlandırılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın saç dövmesi, saç gölgeleme, kalıcı saç makyajı, mikropigmentasyon, saçlı deri koyulaştırma gibi farklı farklı isimleri vardır.

Saç simülasyonu

     Günümüzde sıklıkla uygulanan saç simülasyonu nedir? Hiçbir cerrahi işlem gerektirmeden kafa derisine noktalar halinde yapılan ve boyanın deri altına nüfus etmesiyle sonlandırılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın saç dövmesi, saç gölgeleme, kalıcı saç makyajı, mikropigmentasyon, saçlı deri koyulaştırma gibi farklı farklı isimleri vardır.

Uygulama acılı mıdır?

     Saç simülasyonu uygulamasında normal şartlarda acı içeren bir uygulama değildir. Acı eşiği farklı olan insanlar için acılı bir uygulama oluşu değişiklik gösterebilir. Fakat yine de uygulama sırasında özel olarak üretilmiş lokal anestezi kremleri kullanılır.

Saç ekimiyle arasında ne gibi farklar bulunur?

     Saç ekimi ile arasından bariz farklar vardır. Örneğin saç ekimi cerrahi bir işlemken saç simülasyonu cerrahi bir işlem değildir. Saç ekiminde kafa derisine gerçek saçlar eklenirken saç simülasyonunda boyalarla saç efekti verilir. Saç ekimi 1 ila 2 yıl arasında yapılırken saç simülasyonu 3 – 4 saatlik bir işlemdir. Ve son olarak saç simülasyonu saç ekimine göre oldukça hesaplı bir uygulamadır. Ayrıca saç simülasyonu fiyatları yapılacak alanın büyüklüğüne göre farklılık gösterir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  • Uygulama yapılan yerin ilk 24 saat su ile temas etmemesi gerekir.
  • Ve uygulama yapılan yere yaklaşık bir ay kadar hiçbir kimyasal maddenin değdirilmemesi sağlık açısından önemli bir durumdur. Uygulama sırasında hassaslaşan cilt kimyasal maddeyle buluşunca alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle kimyasal bir işlem uygulanmadan saç simülasyonunu yapan yere başvurmak gerekir.
  • Uygulama hayatınızı etkileyecek bir uygulama değildir. Saç simülasyonu yapıldıktan hemen sonra günlük işlerinize devam edebilirsiniz. Yalnızca uygulama yapılan bölgenin direkt olarak güneşe maruz kalmaması gerekir.

Saç simülasyonu ne kadar süre kullanılabilir?

     Saç simülasyonu kişinin kullanımına göre değişmekle birlikte kullanılan materyallerin ve boyanın kalitesine göre değişiklik gösterir. Kaliteli materyaller ve boyalar kullanıldığı süre bu işlem 2- 3 yıl rahatlıkla kullanılabilir.

Bu uygulama sonrasında saç ekimi yapılabilir mi?

     Saç simülasyonu uygulamasından sonra saç ekimi işlemi yapılabildiği gibi saç ekimi işleminden sonra saç simülasyonu uygulaması da yapılabilir. Yalnızca saç ekim işlemi yapıldıktan sonra saç simülasyonu uygulaması yaptırmak için 6 ay gibi bir süre beklemek gerekir. Saç simülasyonu yapılan bölgeye saç ekimi yaptırmak içinde 3 hafta beklemek yeterli olacaktır.

Gelişebilen bir yöntem mi ?

     İnsanlar tarafından yoğun ilgi gören acısız ve doğal yollarla yapılan bu yöntem diğerlerine göre daha çok talep görmüştür ve bir Türk tarafından altın iğneli saç simülasyonu ile geliştirilip hizmete sunulmuştur. Bundan öncede tabi ki ağır metal testlerini ve dermatolojik olan testlerden başarı ile geçerek insanlara daha doğal görünecek saçları sunmuştur.

Kullanılan boyalar dövme boyaları mıdır?

     Saç simülasyonu uygulamasında kullanılan boyalar bu uygulama için özel üretilen kaliteli boyalardır. Dövme boyaları değildir. Dövme boyaları zamanla siyah renkten gri ve mavi renge dönerken saç simülasyonunda uygulanan boyalar renkleri korur.

Kullanılan materyallerin sağlığa zararı var mıdır?

     Kullanılan cihazlar ve boyalar dermatolojik olarak testlerden geçirilmiştir. Ve hepsi onaylı materyallerdir. Yine de uygulama öncesinde önlem açısından hastaya alerji testleri uygulanmalıdır. Konu sağlık olunca bu tarz detaylar atlanmamalıdır.

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yap

Şimdi Bizimle İletişime Geçiniz!   0 212 266 78 20   0546 446 48 02