Saç Simülasyonu Yöntemi Hakkında

Saç Simülasyonu Yöntemi Hakkında
  • 20.02.2019
  • 108
  • 0
Her insan en büyük arzusundan biri saçlarının sağlıklı, güzel ve canlı görünmesidir. Fakat yaşadığımız stresli hayatlar, çevresel koşullar ve kalıtsal bazı genler nedeniyle kimi insanlar bu arzusundan mahrum kalabiliyor

Her insan en büyük arzusundan biri saçlarının sağlıklı, güzel ve canlı görünmesidir. Fakat yaşadığımız stresli hayatlar, çevresel koşullar ve kalıtsal bazı genler nedeniyle kimi insanlar bu arzusundan mahrum kalabiliyor. Kelleşme ya da saçlarda yoğun olarak dökülme sorunu hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça rastladığımız ve onları büyük ölçüde rahatsız eden, yaşam kalitesini ve özgüvenini düşüren bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu konu da elbette ki farklı çözüm önerileri mevcut fakat bu öneriler hem fazlasıyla maliyetli hem de can yakıcı bazı işlemden geçmenizi gerektiriyor. Diğerleri ise soruna kısa vadede çözüm olanağı sunmaktan öteye gidemiyor. Fakat son birkaç yılda ortaya çıkan ve kellik sorunu yaşayan bireylerin çok dikkatini çeken yeni bir uygulama mevcut. Bu uygulama saç gölgelendirmesi, saç simülasyonu ya da saç dövmesi olarak adlandırılıyor. Bu yazımda sizlere saç gölgelendirme tekniği ile ilgili bilgi vereceğim.

İlk olarak saç simülasyonu işlemi cerrahi bir operasyon niteliğinde değildir. İşlem tek seansta genellikle sonuca ulaşır fakat eğer ihtiyacını büyük oranda ise ek bir seans düzenlenebilmesi de mümkündür. İşlemden önce saçınızın neresinde dökülme yaşandığı tespit edilir ve sonrasında bu sorunlu bölgeye belirlenen sayıda atış yapılır. Sizin ihtiyacınıza yönelik olarak atış sayısı belirlenir. Yoğun ise atış sayısı artar sorunlu bölge de dökülme az ise doğal olarak azalır. İşlemde kullanılan boyalar içerisinde kimyasal madde yoktur. Kalıcı olmasını sağlayabilmek bakımından bitki kökleri kullanılarak tamamen doğal yollarla üretilen bu uygulama için tasarlanmış lisanslı ürünler kullanılmaktadır. Sizlerinde işlemin kalitesi selameti bakımından kullanılacak olan malzemelerle ilgili bilgi alması ve orijinal olup olmadığını kontrol etmesinde bu bakımdan büyü önem taşımaktadır. Ayrıca işlemi yapacak olan uzman kişinin de yine bu işlemi uygulama konusunda tecrübeli ve gerekli bilgilere sahip olması gerekir. Şayet alanında uzman olmayan biri bu işlemi uygularsa beklediğiniz sonucu alamamanızın yanı sıra istenmeyen sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmanız durumu da söz konusu olabilir.  Bu sebeple ön araştırma yapmanız sağlıklı sonuçlar alabilmeniz bakımından büyük önem arz etmektedir.

saç simülasyonu işleminin ücreti ön görüşme yapılmadan belirlenemez. Çünkü atış sayısı sizin ne kadarına ihtiyaç duyduğunuza yönelik olarak belirlenecektir.  Konuyla ilgili net bir bilgi almak için uzmanla görüşmeli ve bilgi almalısınız. Kalıcı ve oldukça acısız bir işlem olması bakımından hem erkek hem de bayan hastalar için kurtarıcı niteliği taşıyan bu uygulama yine de diğer saç ektirme operasyonları gibi yüksek bir meblağ gerektirmemektedir.  Güzel ve sağlıklı görünmek herkesin hakkıdır hiç şüphesiz ki. Sizler de kısacık bir zaman diliminde hayalini kurduğunuz sağlıklı saçlara ulaşabilir ve hayatınıza işlemin hemen ardından kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  Mutlu günler dilerim.

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yap

Şimdi Bizimle İletişime Geçiniz!   0 212 266 78 20   0546 446 48 02