Saç Simülasyonu Yöntemleri

Saç Simülasyonu Yöntemleri
  • 18.02.2019
  • 143
  • 0
saç simülasyonu

      Kellik ya da kısmi dökülme kadın erkek herkesin başlıca sorunlarındandır. İnsanlar bu sorunu düzeltmek için onlarca yöntem denerler. Bunlardan en acısız ve en maliyetsiz olanı şüphesiz saç simülasyonudur. Peki, saç simülasyonu nedir? Saç dövmesi, saç gölgeleme ve saç derisi koyulaştırma olarak bilinen cerrahi işlem gerektirmeden 2 ila 3 saat arasında uygulanan bir yöntemdir.

Saç simülasyonu uygulaması nasıl yapılır?

      Saç dövmesi ya da saç simülasyonu uygulaması saç derisine minik minik noktalar konarak yapılır. Bu işlem saç gölgeme olarak bilinir ve saçın çok görünmesine sebep olur. Bu yöntem uzun yıllardır değil sadece 2 yıldır kullanılmasına karşın gelişmesi hemen baş göstermiştir. Kendisine ait sonuçları ile altın iğneli saç simülasyonu yöntemi dünya çapında başarılı bulunmuş ve gerekli sağlık testlerinin sağlanmasını başardıktan sonra kendi merkezinde bu uygulamayı kendi üretimi olan B.C.N.T saç simülasyonu boyaları ile kişinin saç kalınlığı belirlendikten sonra gereken altın iğneler ile  uygulamaktadır. Daha yeni ortaya çıkan bu yöntemi Serkan Bozkurt gururlu bir şekilde ülkesine hizmet verdiği için ve yüzde yüz sonuç sağladığından kullanılmaya yeni başlanmıştır.

Saç simülasyonu uygulaması sırasında ve sonrasında acı olur mu?

     İnsanların acı eşiğinin değişiklik göstermesine bağlı olarak normal şartlarda çok acılı bir işlem değildir. Sadece minik minik iğnelerin saç derisine girdiğinde ısırık gibi hissedilen bir acı vardır. Bu acı öyle dayanılmayacak bir acı değildir. Yine de işlem sırasında acıyı en aza indirmek için lokal anestezi kremleri kullanılır. Uygulama sonrasında hiçbir ağrı, sızı meydana gelmez.

Saç simülasyonu uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

     İlk 24 saat su ile temas etmemesi önerilir. Ondan sonraki 48 saat ise şampuan kullanmadan saç simülasyonu yapılan bölgenin ılık su yardımıyla yıkanabileceği söylenir. Bunun haricinde uygulamanın yapıldığı yere yaklaşık olarak 1 ay kimyasal maddenin nüfuz etmemesi gerekir.

Saç simülasyonu uygulamasının maliyeti nedir?

     Hastanın uygulama yaptırmak istediği alanı görmeden saç simülasyonu fiyatları vermek doğru değildir. Fiyat öncelikle uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişir. Daha sonra kullanılan ekipmanların kalitesi de saç simülasyonu uygulamasının fiyatını etkileyen unsurdur.

Saç simülasyonu ne kadar süre kullanılabilir?

     Kullanılan boyaların kalitesine göre uygulamanın süresi değişiklik gösterir. Örneğin uygulama sırasında kaliteli boyalar kullanıldıysa 2 ila 3 yıl kadar bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Boyalar dövme boyaları mıdır?

      Bu uygulamada kullanılan boyalar dövme boyaları değildir. Dövme boyaları zamanla akıp siyah rengin maviye ya da griye dönmesi sebebiyle bu uygulama için özel üretilmiş boyalar kullanılır. Bu boyalar akma yapmaz ve kullanılan kişinin saç renk tonuna göre ayarlanır.

Saç simülasyonu uygulaması yapılan yere saç ekimi yapılabilir mi?

     Saç simülasyonu uygulaması yapılan yere saç ekiminin yapılabildiği gibi saç ekiminin yapıldığı yere de saç simülasyonu uygulaması yapmak mümkündür. Fakat saç simülasyonunun yapıldığı bölgeye saç ekimi işlemi yaklaşık olarak 1 ay sonra yapılmalıdır. Aynı şekilde saç ekiminin yapıldığı yere saç simülasyonu da yaklaşık olarak 6 ay sonra yapılabilir. Bunun sebebi işlem sonrasında hasar gören yerlerin biraz olsun iyileşmesini beklemektir. İşlem hemen uygulanırsa vücut alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

Kullanılan ekipmanlar güvenilir midir?

      Uygulama sırasında kullanılan bütün ekipmanlar onaylı ve dermatolojik testlerden geçmiştir. İnsan sağlığına hiçbir zararı bulunmaz. Ek olarak önlem almak için uygulama öncesinde hastalara alerji testi uygulamak oluşabilecek tüm riskleri en aza indirecektir.

 

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış!

Yorum Yap

Şimdi Bizimle İletişime Geçiniz!   0 212 266 78 20   0546 446 48 02