HFS Center

Saç Simülasyonu Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Saç Simülasyonu Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

İnternet üzerinden bana ulaşan, telefonla sahibi olduğum saç simülasyonu merkezlerini arayan herkesin sorduğu ilk üç soru arasında mutlaka “saç simülasyonu fiyatları” sorusu var. Haksız da değiller. İnsan alacağı hizmetin fiyatını bilmek ister hali ile. Bu sorulara toplu bir cevap vermek için yine klavye başına geçtim. Malum edebiyat üstadı değilim. Anlatım bozukluğu, noktalama hatası olur ise şimdiden özür dilerim.

Okumaya Üşenenler İçin Özet: Benim tarafımdan işletilen tüm saç simülasyon merkezlerinde müşteri bizzat görülmeden saç simülasyonu fiyatı verilmemektedir. Piyasada müşterisini görmeden, dijital ortamlarda yollanan fotoğraflarla fiyat veren merkezler olabilir. Hepsine saygı duymakla beraber ben müşterimin uygulama yapılacak bölgesini canlı canlı görmeden fiyat veremiyorum.

Benim gibi üşengeçlere cevap verdiğimize göre detaycı arkadaşlarla yazımıza devam edelim J

Evet gelelim “saç simülasyonu fiyatları neye göre belirlenir?” sorusunun cevabına. Cevap çok basit. “Adamına göre belirlenir”

Şimdi ben böyle dediğimde antipatik oldum farkındayım. Ama Bugüne kadar yaptığım her işte, her müşterime sadece doğruyu söyledim. Bu tavrımdan da vazgeçme niyetim yok. Fakat “adamına göre belirlenir” cevabı farklı anlaşılmasın diye konuyu ayrıntılı şekilde anlatayım.

Öncelikle verdiğimiz hizmet standart bir hizmet değil. Bazı saç simülasyonu işlemleri bir seans sürüyorken, bazıları beş seans sürer. Bazı işlemlerde bir uzman tek başına çalışırken, bazı işlemlerde birden fazla uzman aynı anda çalışır.

Hatta bir adım öteye gidelim. İki farklı insan düşünün, ikisinin de simülasyon yapılacak bölgesi hemen hemen aynı boyutta iken biri iki saatlik bir işlemdir, diğeri üç seans boyunca her seans iki saat hizmet almalıdır.

Yani “adamına göre” söylemi ile kasıt; saç simülasyonu yaptırmak isteyen kişinin canlı canlı görülmesidir. Yoksa “bunun az parası var ödeyemez, bunun çok parası var ne desek öder” gibi bir ticari ahlak güdüyor değiliz.

WhastApp Üzerinden Saç Simülasyonu Fiyatı

Teknoloji çok ilerledi. Bilgisayar başından kalkmadan daire bile satın alabileceğimiz bir dünyada yaşıyoruz. İnsanların teknolojiyi kullanarak satın almak istedikleri hizmetin bedelini öğrenmeye çalışmaları çok normal. Fakat teknoloji bilgisayar başından kuaföre giderek saç kestirecek kadar ilerlemedi J Henüz bademcik ameliyatını siz PC başından kalkmadan evinizde yapabilecek bir hastane yok J Dolayısı ile bazı hizmetler için fiyat almak için bile o işletmeyi ziyaret etmeyi gerektirir.

Ayrıca saç simülasyonu dediğiniz işlem herkese uygulanabilecek bir işlem de değildir. Bir kere fizyolojik olarak buna hazır olmanız lazım. Ayrıca sadece fizyoloji de yetmiyor. Belki yapılan işlemin sonucu psikolojik olarak sizi mutlu etmeyecek. Yani belki de bu işlemden beklentileriniz o kadar yanlış ki sonunda mutsuz olacaksınız.

İşte bu sebeplerden mütevellit; ben ve sahibi olduğum hiçbir merkez; müşterisini görmeden, onunla makul bir süre yapılacak işlemi konuşmadan, uygulama yapılacak bölgeyi canlı canlı incelemeden fiyat vermiyoruz. Sektörde bazı firmaların WhatsApp veya elektronik posta ile aldığı fotoğraflara fiyat verebilir. Hepsine saygım var. Ama ben bu şekilde çalışmayı kendi adıma sağlıklı bulmadığımdan tercih etmiyorum.

Sizin Saç Simülasyon Fiyatlarınız Piyasaya Göre Nasıl?

Tabi ben yukarıdaki açıklamaları yapınca haklı olarak insanların aklına “piyasa ortalamasına göre nasıl?” ya da “ayni işleme başka bir saç simülasyonu merkezinden fiyat alsam, sizin fiyatların altında mı olur yoksa üstünde mi kalır?” sorusu geliyor.

Hiç lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. Kimden fiyat alırsanız alın benim verdiğim fiyattan bir miktar daha ucuz olacaktır. Yaptığım işleme gösterdiğim titizlik, binlerce hatta on binlerce olumlu referans, altı yılda yirmi bin müşteriye hizmet vermeme rağmen elle tutulur bir memnuniyetsizlik olmaması, kullanılan boyaların %100 yerli üretim olması ve tarafımdan üretilmesi, kullanılan saç simülasyonu makinesinin bile tarafımca üretilmiş olması, sadece saç simülasyonunun başarılı olacağına inandığım kişilere bu işlemi uygulamam, yani kapıdan giren herkese “sen yeter ki para ver, gerisini biz hallederiz” dememem… Bunların hepsi fiyatın bir miktar yüksek olmasına neden olmakta. Ama altını çiziyorum, bir miktar. Fahiş bir farktan bahsetmiyorum.

Ben bu cümleleri canlı canlı fiyatımı fazla bulan bir müşteriye söyleyince müşterim; “iyi de Serkan ben bu iş için 500 Lira fiyat aldım” dedi… Aklıma hemen üçüncü sınıf marketlerde sıkça görebileceğiniz “%100 dana kıyma 28 Lira” etiketi geldi. Sizce bu kıymanın içinde dana eti olma ihtimali var mı? Ben de sizinle aynı fikirdeyim. Bence de yok… Ömrüm boyunca bir şeyi çok iyi öğrendim. “Ucuz olanı ucuza alabilirsiniz, kaliteli olanı ucuza alamazsınız” Bir şey gerçek olamayacak kadar kulağa hoş geliyor ise muhtemelen gerçek değildir.

Nuh Deyip Peygamber Demeyen Tok Esnaflardan mısınız?

“Tok satıcı” tabiri kısmen bana uyar. Mesela merkezime gelen herkese mutlaka saç simülasyonu yapacağım kafası ile yaklaşmam. Önemli olan işin sonunda kişinin mutlu olmasıdır. Kişinin mutlu olacağına inanmadığım hiçbir operasyona başlamam. Bu tok satıcılığın bana uyan kısmı.

Ama asla ve asla yapacağım işlemin ederinin üstünde bedel talep etmem. Hakkı ne ise o rakamı talep ederim. Elbette her işin bir de ederi var. Demin verdiğim kıyma örneğine dönmek gerekirse; 28 Lira para isteyip dana kıyması satıyorum diye kimseyi kandırmam ama sıradan bir kasaptan 40 Lira’ya alınabilecek kıymayı da popülerim diye 80 Lira’ya satmam. Herkes için güzel kafalar temenni ederim. Estetik anlamda tabi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?