HFS Center

Saç Simülasyonu Yaptıracaklar Nelere Dikkat Etmeli?

Saç Simülasyonu Yaptıracaklar Nelere Dikkat Etmeli?

Arama motorlarından herhangi birine “saç simülasyonu” yazdığınızda, karşınıza onlarca reklam çıkıyor. Hatta adamlar işi o kadar abartmış ki benim Youtube kanalımdaki videolara bile reklam veriyorlar J Allah herkese hayırlı kazançlar nasip etsin. Ne diyeyim…

Okumaya Üşenenler İçin Özet: Özet falan yok arkadaşlar. Bu yazıyı okumak için internette araştırma yaptığınıza göre, demek ki bu işlemi yaptırmaya kararlısınız. O yüzden üşenmeyin tamamını okuyun. Okuyun ki sonradan pişman olacağınız bir işleme başlamayın.

Evet, herkes konuyu okuduğuna göre anlatmaya devam edelim J Hem de maddeler halinde olsun ki okuması kolay olsun J

  1. Saç Simülasyonu Uygulatmaya Psikolojik Olarak Hazır mısınız? Saç Simülasyonu Aslında Sizin Beklentilerinizi Karşılayacak mı?

Aslında en kilit soru bu. Sizin beklentileriniz ne? Ben bir müşterim karşıma oturduğu zaman ilk olarak onun beklentilerini öğrenirim. Eğer saç simülasyonunun sonucu kişinin beklentilerini karşılamayacak ise kendisini beklentisini karşılayacak işleme yönlendiririm. Yönlendiririm derken tavsiye ederim. Yoksa ben ve sahip olduğum hiçbir merkez saç simülasyonundan başka bir işlem yapmıyor.

Hadi bu maddeyi daha da açalım. Mesela sadece kafasının üst kısmında saç olmayan ve yanlar ile arka kısımlarda saç olan birini ele alalım. Bu kişinin saçlarının üst kısmı bir numara saç tıraşı olmuş gibi gözükeceğinden dolayı, saç olan kısımları da sürekli bir numara tıraş ettirmek zorundadır. Yani bu da haftada bir gün, en kötü ihtimal 15 günde bir berbere gitmek anlamına gelir. Müşteri; “ben ayda iki defa berbere gidemem” derse bu adama nasıl saç simülasyonu tavsiye edeceksiniz? Bu müşteri ya saç ekimini denemeli, ya da protez saç kullanmalı. Bu müşteriye saç simülasyonu uygulamak, onu simülasyon kullanım ömrü boyunca mutsuz etmek anlamına gelir. Ama müşteri “ben zaten saçımın şu andaki durumundan dolayı senelerdir on beşte bir berbere gidiyorum, bu bende alışkanlık” diyor ise saç simülasyonuna uygundur.

Ya da müşterimiz yine kafasının üstünde uzun görünecek saçlar istiyor olsun. Siz dünyanın en başarılı saç simülasyonu uygulamasını da gerçekleştirseniz, o saçlar uzamıyor ya yine mutsuz olacaktır.

Yani özetlemek gerekirse; önce siz bu işlemin sonucunda beklentilerinize yanıt alıp alamayacağınızı tartmalısınız. Eğer merkezimizi ziyaret ederseniz bir kahve eşliğinde bu sorunuza en doğru cevabı birlikte verebiliriz. Bu arada civarın en iyi kahvesi bizde J Merak etmeyin ikramımız J

  1. Hizmet Almak İstediğiniz Uzmanı İyi Araştırdınız mı?

En önemli ikinci soru da bu soru. Yapılan iş sonuçta bir el becerisi. Bir sanat. Dünyanın en iyi enstrümanını çalmayı bilmeyen birine verirseniz, gürültüden başka bir şey dinleyemezsiniz.

Bu sebeple işlemi uygulayan uzmanının önceki çalışmalarını ve referanslarını öğrenmeli, hatta mümkünse referanslarını telefonla arayıp konuşabilmelisiniz. Çalışacağınız uzmanlardan resimden daha fazlasını talep edin.

  1. Hizmet Almak İstediğiniz Merkezin Olumlu Referans ve Şikayet Durumları Ne Alemde?

Alın size dikkat etmeniz gereken bir husus daha. Bazen uzman çok becerikli ve sanatkar bir insandır ama kullanılan malzeme ile ekipman vasat olduğundan güzel sonuçlar çıkmaz. Fazıl SAY’a akordu bozuk bir piyano verirseniz, konçerto yerine gürültü dinlersiniz.

Yani uzmanın kullandığı boya kalitesiz ise, saç simülasyonu kalemi olması gerektiği gibi değil ise, kısacası hizmet almaya çalıştığınız merkezin olumsuz referansları fazla ise uzak durmanızı tavsiye ederim.

  1. Gerçekten Saç Simülasyonu mu Yapacaklar, Yoksa Saç Dövmesi mi?

Saç simülasyonu ile saç dövmesi farklı işlemlerdir. Bunu diğer bir yazımda anlattım. O yazımı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ama kısaca burada da aktarayım.

Dövme kalıcı bir işlemdir. Vücuttan bir ömür boyu çıkmayan boyalar kullanılır. Ama bu boyalar 3 sene sonra, 5 sene sonra, belki 10 sene sonra ama MUTLAKA renk değişimine uğrar. Siyah renk 2-3 ton açılınca yeşile ya da maviye çalar. Saç dövmesi adı altında kafanıza yaptıracağınız ve ömür boyu garanti verilen işlemin renk değiştirdiğinde nasıl olacağını hayal edin… Sildirmeniz gerektiğinde çekeceğiniz çileyi hesaplayın. Zaman makinası olmayan biri, vücuttan hiç çıkmayacak bir boyanın 10 sene sonra da aynı tonda gözükeceğini iddia edemez, etmemeli.

Dolayısı ile size “saç dövmesi yapacağız” diyen veya “kalıcı saç simülasyonu” vadeden işletmelerden hizmet alırken bilinçli olun. Bakın tercih etmeyin demiyorum. Sadece bilin diyorum. Sigara da sağlığa zararlı ama bile isteye tercih eden insanlar var neticede.

Saç simülasyonu ise kullanım süresi olan, bir süre sonra vücuttan atılan, “artık kullanmayacağım” derseniz yenileme zorunluluğunuz olmayan bir işlemdir.

  1. Kullanılan Ekipman ve Boya İlgili Bakanlık Tarafından Onaylı mı?

Öncelikle farkında olmayan arkadaşları farkındalığa davet ediyorum. Vücudunuza bir boya zerk edeceksiniz. Bu boyanın insan sağlığına kötü bir etkisi olmamalı. Kullanılan ekipman alerjik durumlara yol açmamalı. Dimyat’a pirince gideyim derken bulgur dolu çuval zayi olmamalı.

Bu sebeple kullanılan boyanın ve ekipmanın bakanlık tarafından onaylı olduğundan emin olun. Ayrıca size sunulan belge ile boyanın aynı olduğundan da emin olun. Niyetler kötü ise emeller de kötü olacaktır.

Saç simülasyonu işinde kimi tercih ederseniz edin. Ama ne olur bunlara dikkat edin. Bu sektörde mutlu edilmemiş her müşteri başta sektörü yaralar. Mutlu ve sağlıklı günler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?