HFS Center

Kimler Saç Simülasyonu Tercih Ediyor?

Kimler Saç Simülasyonu Tercih Ediyor?

Saç simülasyonu, aslında estetik nedenlerle tercih edilen bir uygulamadır. Gönül isterdi ki şahsıma ve sahibi olduğum merkezlere başvuran insanlar, sadece estetik kaygılarla gelsinler. Lakin kazın ayağı öyle değil… Ülkemizde yeni yeni popüler olan bu meslek dalında zamanımız, bu sanatı hakkı ile gerçekleştiremeyen insanların hatalarını telafi etmekle geçiyor.

Gün geçmiyor ki; ucuz olsun diye uzak doğudan ithal edilen ve insan sağlığına zararsız olduğu konusunda en ufak bir belgesi bulunmayan boyalarla yapılan saç simülasyonu işlemi nedeni ile mağdur olan biri “şimdi bu işlemi nasıl düzelteceğim?” diye bize başvurmasın. Mübalağasız hemen hemen her gün; konusunda uzman olmayan kişilerce dövme mantığında yapılmış bir simülasyon işlemi ile karşılıyoruz.

Normalde olması gereken bu değil elbette. Lakin birisi bana “saç simülasyonunu kimler tercih ediyor?” diye sorduğunda, sahibi olduğum merkezin müşteri portföyüne bakarak; “saç simülasyonu mağdurları” diyorum. Sanırım bu mesleğin öncülerinden biri olarak, bir başkasının gerçekleştirdiği hatalı uygulamayı düzeltmek mesleğimin diyeti.

Peki aslında saç simülasyonunu kimler tercih etmeli? Şimdi bu sorunun cevaplarını arayalım.

Saç Ekimi Yaptırıp Memnun Kalmayanlar

Öncelikle belirtmeliyim ki; benim saç ekimi operasyonu ile bir derdim yok. Hatta bize başvuran bazı kişileri saç ekimi için yönlendirdiğim bile olur. Zira saç ekimi ve saç simülasyonu birbirinden farklı uygulamalardır.

Fakat saç ekimi, her insanda aynı sonucu vermeyen bir uygulamadır. Aynı saç ekimi merkezinde, aynı uzmandan, aynı malzemelerle hizmet alan iki kardeşte bile farklı sonuçlar görülebilir. Bu gayet normal bir durumdur.

Bazen de saç ekimi oldukça başarılı sonuçlar verir ama saç hala seyrektir. Saç simülasyonu ile desteklenmesi gerekir.

Yani, saç ekimi yaptırıp da istediği görüntüyü elde edemeyen ya da kısmen elde eden kişiler için; saç simülasyonu son derece uygun ve tamamlayıcı bir uygulamadır. Bu anlattıklarımın tamamını, mesleğini düzgün şekilde icra eden saç ekim uzmanları da kabul etmektedir.

Bir An Evvel Sonuç Almak İsteyenler

Saç simülasyonunu tercih eden bir diğer kitle de, istediği estetik görünüme çabuk ulaşmak isteyenlerdir. Çünkü saç simülasyonu; bazen bir, bazen de birkaç seans sürmekte ve uygulanıldıktan hemen sonra kişi normal yaşamına devam edebilmektedir. Saç simülasyonu uygulandıktan sonra, kişinin dikkat etmesi gereken herhangi bir husus bulunmamaktadır.

Saç simülasyonu işlemi diğer uygulamalara göre; nispeten daha acısız, kansız ve çabuk sonuç veren bir uygulamadır.

Saçları Seyrek Olanlar

Kadın ve erkeklerde kafanın üst bölgesinde saç seyrekliği son yıllarda oldukça sık rastlanan bir durumdur. Saçları seyrek olan kişiler, genelde saç ektirmek yerine, saç simülasyonu yaptırarak gölgelendirmeyi ve saç varmış gibi göstermeyi tercih ederler.

En estetik sonuçlar ise saçı seyrek olan kişilerde görünmektedir. Abartmıyorum, aynanın karşısına geçip; yapılan uygulamanın bu denli başarılı sonuç verdiğine şaşıran yüzlerce, belki de binlerce müşteriye şahit oldum.

Protez Saç Kullanmak İstemeyenler

Protez saç işlemi de bir çeşit saçlandırma işlemidir. Bana başvuran kişilerin uygulamadan beklentilerine göre, zaman zaman saç protezi uygulaması da tavsiye ettiğim olmuştur. Eğer kişi kafasının üzerinde dokunduğunda hissedebileceği bir uygulama istiyor ise, onu saç simülasyonu ile mutlu etmek imkansızdır. Bu nedenle; mutsuz müşteri sahibi olmaktansa, mutlu olabileceği uygulamaya yönlendirmek daha evladır.

Fakat saçlandırma uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin bazıları da, vücutlarına ait olmayan bir materyali taşımak istemezler. Zira bu materyal onlara garip gelir ve rahatsız eder. Meslek hayatım boyunca, saç protezi yaptırdıktan sonra (kişisel sebeplerden dolayı) mutsuz olan birçok insanla tanıştım. Neticede bu estetik bir uygulama olduğundan dolayı, çok başarılı uygulamalardan bile memnun olmayan kişiler çıkabilmektedir. Aynı durum saç simülasyonunda da mümkündür. Bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi saç simülasyonu uygulamasından dahi memnu kalmayan biri olabilir.

Kısacası; saç problemi yaşayan ama saç protezi kullanmak istemeyen kişiler de, saç simülasyonu tercih etmektedir.

Diğer Saçlandırma Uygulamalarına Fiziksel Olarak Uygun Olmayanlar

Saç problemi yaşayan kişi, çeşitli fizyolojik sebeplerle; saç ekimine veya saç protezi uygulamasına uygun olmayabilir. Eğer size salt maddi kaygılarla uygulama yapmak istemeyen, düzgün bir uzmana başvurduysanız; herhangi bir sebeple saç ekimi ya da saç protezine uygun olmamanız durumunda, bu konuda bilgilendirilirsiniz.

Saç simülasyonunun ise bilinen hiçbir fizyolojik engeli yoktur. Eğer nadir görülen alerjik bir reaksiyon söz konusu değil ise, saç simülasyonu her yaştan herkese uygulanabilir.

Özetle;

  • Saç simülasyonu ile arzu ettiğiniz görünüme işlem biter bitmez kavuşabilirsiniz.
  • Saç simülasyonunun ardından özel bir bakım yapmanız gerekmez, gündelik yaşamınıza hiç uygulama yaptırmamış gibi devam edebilirsiniz.
  • Saç simülasyonu; altın iğne ve ilgili bakanlık tarafından kullanımında mahsur görülmeyen kaliteli boya kullanılması halinde, tamamen zararsız bir uygulamadır.
  • Seyrek saçlarda oldukça güzel sonuçlar verir.

Saç simülasyonu yaptırmak için hala soru işaretleriniz var ise, size en yakın merkezimize telefon ederek randevu alabilirsiniz. Uzmanlarımızın tüm sorularınızı seve seve yanıtlayacağından emin olabilirsiniz.

Serkan BOZKURT

Saç Simülasyonu Uzmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?