HFS Center

Saç Simülasyonu Öncesi Sonrası

Saç Simülasyonu Öncesi Sonrası

Saç simülasyonu uygulaması ülkemizde yeni yeni popülerleşen bir saçlandırma uygulamasıdır. Uygulamanın diğer saçlandırma metotlarından daha az meşakkatli olması ve uygulama sonrası ekstra bir bakım gerektirmemesinden dolayı; sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sebeple, saç simülasyonu öncesi ve sonrası fotoğrafları görerek uygulama hakkında fikir sahibi olmak mümkündür.

İnternetteki Saç Simülasyonu Öncesi Sonrası Fotoğrafları Gerçek mi?

Teknolojinin akıl almaz derecede gelişmesi; haklı olarak insanda bazı şüpheler uyandırmaktadır. Arama motorlarına “saç simülasyonu öncesi sonrası” yazdığınızda karşınıza çıkan fotoğraflar o kadar o denli cezbedicidir ki, sizi saç simülasyonu yaptırmaya hemen ikna edebilir. Ortalama 15 -20 fotoğraf inceledikten sonra da “acaba bu fotoğraflar gerçek mi?” sorusu zihninizi kurcalayabilir.

İnternette yayınlanan saç simülasyonu öncesi sonrası fotoğraflarının birçoğunun gerçek olduğunu müjdelemek isterim. “Nereden biliyorsun?” diye soracak olursanız; bu sektörde hizmet verdiğini söyleyen birçok arkadaşın web sitesinde, benim sitemden alınmış (ç)alıntı fotoğrafların yayınlandığını görüyorum da o sebeple J Aslında bu durum zaman zaman sinirlerimi bozsa da, kendi elimden çıkan sanat eserlerini görmek şahsımı ziyadesi ile mutlu ediyor. Neticede taklitler aslını yaşatır.

Eğer herhangi bir saç simülasyonu uygulama merkezi size öncesi sonrası fotoğrafları gösteriyor ise, başarılı bulduğunuz birkaç sonucun sahibi ile bir şekilde görüşmenizi tavsiye ederim. Kabul ediyorum. Fotoğrafının yayınlanmasına izin veren her müşteri, iletişim bilgisinin paylaşılmasını istemeyebilir. Fakat beğendiğiniz referanslardan en az bir ya da iki tanesi ile görüşmek; uygulama yaptıracağınız merkezin kalitesi hakkında ciddi fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Saç Simülasyonu Öncesi Hazırlık Aşaması

Saç simülasyonu yaptırmak isteyen birinin bu işlem için özel bir hazırlık yapması gerekmez. Yapılacak işlemin sizin beklentilerinize uygun olduğundan emin olmamız, işleme başlayabilmemiz için yeterlidir. Birkaç küçük testten sonra saç simülasyonu işlemine başlamak mümkündür.

Saç simülasyonu, diğer saçlandırma metotlarına göre; en kısa sürede başlayıp bitirilebilen bir uygulamadır.

Saç Simülasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Saç simülasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?” sorusu da; gerek internet üzerinden, gerekse merkezimizi bizzat ziyaret eden kişilerden sıklıkla aldığımız bir sorudur. Saç simülasyonu işlemi sonrasında özellikle dikkat etmeniz gereken bir şey yoktur. Uygulama biter bitmez, günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Saç simülasyonu sonrasında; şampuanınızı değiştirmeniz, özel bir losyon kullanmanız, herhangi bir bakım yapmanız gerekmez. Bu sebeple saç simülasyonu; kullanım kolaylığı bakımından en ideal saçlandırma yöntemidir.

Saç Simülasyonu Sonrasında Hayal Kırıklığı Yaşamamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer aşağıda maddeler halinde sıraladığım tavsiyelere uyarsanız, saç simülasyonu sonrasında hayal kırıklığına uğrama olasılığınızı büyük ölçüde ortadan kaldırmış olursunuz.

  • Saç simülasyonun beklentilerinizi karşılayacağından emin olmanız önemlidir. Uygulama ne kadar başarılı olursa olsun, beklentileriniz uygulamadaki azami sonuçtan farklı ise; yapılan işlem sizi mutlu etmeyecektir.
  • Saç simülasyonu işlemi estetik bir uygulama olduğu için, işlemi gerçekleştirecek uzmanın maharetli olması oldukça önemlidir. Saç simülasyonu uzmanı mahir biri değil ise, kullanılan ekipmanın kaliteli olması hiçbir anlam ifade etmez. Bu sebeple uzmanınızı iyi seçin.
  • Saç simülasyonu uzmanından sonra, kullanılan malzemenin kalitesi, sağlık açısından yeterliliği de, istediğiniz sonucu almak için önemli bir faktördür. Nasıl ki yetenekli bir ressamın elinde kaliteli tual, kaliteli fırça ve kaliteli boya olduğunda muazzam bir sanat eseri ortaya çıkıyorsa; kaliteli malzemeler ile doğru uzmanın buluşması da harika sonuçlar ortaya çıkaracaktır.
  • Saç simülasyonu ömür boyu kalıcı bir işlem değildir. Kimi bünyeler bir senede, kimi bünyelerde beş senede kullanım ömrü biter. Ayrıca belirli aralıklarla da rötuş yapmak gerekebilir. Yaptırdığınız uygulama sonrasında rötuşlar için nasıl bir ücretlendirmeye tabi tutulacağınızı, uygulamadan evvel öğrenin.
  • Saç simülasyonu için ömür boyu çıkmama garantisi veren yerlerden uzak durun. Tahminen dövme boyası ya da insan sağlığına yan etkileri olan bir madde kullanılacağından dolayı, hiç hesapta olmayan bir hastalığa yakalanabilirsiniz.

Saç Simülasyonu Sonrası Memnun Kalmazsam Ne Yapabilirim?

Gururla söyleyebilirim ki; HFS Saç Center’ı tercih eden binlerce müşteri arasında memnun olmayan müşterilerimiz, bir elin parmaklarını geçmez. Bu memnuniyetsizlikler de işlemin başarısızlığından değil, kişilerin beklentilerinden emin olmamasından dolayı kaynaklanmıştır. Bu sebeple, daha evvel de defalarca belirttiğim gibi, saç simülasyonu yaptıracak kişilerin beklentilerinden emin olmak benim için çok önemlidir. Olmaz ama, bu işlemin neticesinde yine de memnun kalmazsanız; merkezimizde saç simülasyonu sildirme işlemi de yapılmaktadır. Bir sildirme işlemi yapmasanız bile, saç simülasyonunun kullanım ömrü bitince, kendiliğinden silinecektir.

Profesyonel olarak icra ettiğim bu sanatın eksi ve artı yönlerini tarafsızca anlatmaya devam edeceğim. Saç simülasyonu ile ilgili her koşulda doğru bilgiye ulaşmak için bizi takip etmeniz yeterlidir.

Serkan BOZKURT

Saç Simülasyonu Uzmanı

Saç Simülasyonu Öncesi Sonrası

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?